دوشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۱

بافت تاریخی گرگان، ظرفیت مغفول‌مانده گردشگری استان است/ گرگان به بازارچه دائمی صنایع‌دستی نیاز دارد

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فرماندار گرگان بافت تاریخی گرگان را یک ظرفیت مغفول مانده در جذب گردشگر عنوان کرد و گفت: دومین بافت تاریخی ثبت شده در کشور را در اختیار داریم اما آنگونه که باید و شاید نتوانسته‌ایم از ظرفیت آن برای جذب گردشگر استفاده کنیم.

به گزارش دیدگاه مدیریت، عیسی پایین‌ محلی اظهار کرد: این شهرستان ظرفیت‌های بسیاری در زمینه‌های گردشگری و صنایع‌دستی، کشاورزی، صنایع تبدیلی و ... دارد که با کمک سرمایه بخش خصوصی می‌توان از این فرصت‌ها برای توسعه اقتصادی شهرستان بهره گرفت.

فرماندار گرگان با اشاره به وجود جاذبه‌های طبیعی و تاریخی در این شهرستان افزود: با وجود نعمت‌های خدادادی همچون جنگل‌های ناهارخوران و النگدره، شرایطی که بتواند هم رضایت شهروندان و هم زمینه توسعه اقتصادی را بوجود آورد، فراهم نشده است.

وی بیان کرد: برخی پروژه‌های بزرگ از جمله شهربازی و بازار موزه هفت شهر در گرگان آغاز شده است که می‌تواند نقش مهمی در جذب مسافر و گردشگر داشته باشد. پروژه دیگری که چنددهه است درباره آن بحث می‌شود تله کابین گرگان است. در استان‌های مجاور تله کابین احداث شده و کسی صدایش درنیامده است اما چند سال است در گرگان با وجود اخذ همه مجوزهای لازم اجازه اجرای این پروژه را نمی‌دهند و امیدواریم با سفری که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در هفته گذشته به استان داشت، گره تله کابین گرگان هرچه زودتر باز شود.

پایین‌محلی با اشاره به ثبت ملی برخی روستاهای این شهرستان به عنوان روستاهای ملی صنایع دستی مانند زیارت، گفت: با وجود تعداد زیادی هنرمند و تنوع محصولات صنایع دستی متأسفانه مکانی دائمی برای عرضه این محصولات وجود ندارد و لازم است بازارچه دائمی صنایع دستی در شهرستان گرگان زودتر شکل بگیرد.

فرماندار گرگان افزود: برخی اقدامات از سوی شهرداری گرگان و میراث فرهنگی استان برای بهسازی بافت آغاز شده که لازم است این اقدامات تسریع شود.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search