چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

اوبر به صورت آزمایشی تحویل غذا با ربات را آغاز کرد

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اوبر جدید ترین شرکتی است که سعی دارد با کمک ربات ها غذا را به خانه های افراد بفرستد.

به گزارش دیدگاه مدیریت، این شرکت از مدت ها قبل ادعا می کرد اتوماسیون کلید سودآوری اش در آینده است و اکنون مشغول ارائه ۲ برنامه آزمایشی «اوبر ایتس» در لس آنجلس است. در این برنامه آزمایشی ربات های ۴ چرخ در پیاده رو ها مسافت های کوتاهی طی می کنند. همچنین از خودروهای خودران برای مسافت های طولانی تر استفاده می شود.

از روز دوشنبه گزینه هایی برای مشتریان سرویس «اوبر ایتس» فراهم می شود تا بتوانند بین ارسال غذای سفارشی به وسیله ربات و کارمند انسانی انتخاب کنند. مشتریان از طریق اپ اوبر راهنمایی برای دریافت غذای داخل ربات دریافت می کنند.

ربات «سرو»(Serve) شبیه یک یخدان رنگی چرخدار است که در آن از بالا باز می شود و بسته داخل را نشان می دهد. این ربات که در غرب هالیوود فعالیت می کند دارای دو چراغ است که شبیه چشم به نظر می رسد و ظاهری کارتونی به آن می دهند.

از سوی دیگر خودروهای صندوق دار هیوندای مجهز به فناوری خودران و متعلق به شرکت «موشنال» سفارش های بزرگتر در منطقه سانتا مونیکا کالیفرنیا را به مقصد می رسانند. همکاری موشنال و اوبر ابتدا در ماه دسامبر ۲۰۲۱ میلادی اعلام شد.

سفارش های ارسالی با خودروی خودران هیوندای، در یک محفظه گرمایی در صندلی عقب نگهداری می شوند. البته یک راننده انسانی پشت فرمان خودروی آزمایشی برای حفظ ایمنی حضور دارد.

از سوی دیگر ربات های سرو در پیاده رو حرکت می کنند و یک اپراتور انسانی بر فرایند ارسال مرسوله نظارت می کند.

به گفته نوا زیچ مدیر بخش حمل و نقل خودران و ارسال محموله اوبر، سرویس های رباتیک در آینده نزدیک بخش بسیار کوچکی از فعالیت های ارسال محموله شرکت را برعهده می گیرند.

 

منبع: مهر

 

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
logo-samandehi
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search