سه شنبه, ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

محموله ۳۵۰۰ کیلوگرمی به ایستگاه فضایی بین المللی رفت

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اسپیس ایکس یک کپسول حاوی ۳۵۰۰ کیلوگرم بار از جمله آزمایش های علمی را به سمت ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب کرد.

به گزارش پایگاه خبری دیدگاه مدیریت به نقل از مهر، به نقل از اسپیس، عملیات مذکور که قبلاً قرار بود در ۲۲ نوامبر انجام شود، به دلیل وضعیت نامساعد آب وهوایی به تعویق افتاده بود. در این فرایند یک کپسول دراگون بیست و ششمین مأموریت تامین ذخایر اسپیس ایکس برای ایستگاه فضایی بین المللی را انجام داد. طبق اطلاعات موجود کپسول در ساعت ۱۹:۲۰ دقیقه گرینویچ روز شنبه به فضا پرتاب شد.
کپسول باری اسپیس ایکس احتمالاً امروز در ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه به وقت گرینویچ کنار ایستگاه فضایی بین المللی پهلو می‌گیرد. دراگون پس از رسیدن به مقصد ۴۵ روز در فضا می‌ماند.
موشک فالکون ۹ و کپسول دراگون این مأموریت برای نخستین بار به فضا ارسال شدند. طبق برنامه ریزی ها، ۸ دقیقه پس از پرتاب، بوستر اول فالکون ۹ از آن جدا شد و روی پهپاد کشتی اسپیس ایکس فرود آمد.
دراگون در این مأموریت ۳۵۰۰ کیلوگرم بار را به فضا برده که شامل گوجه‌های کوچک، میکروسکوپی برای بررسی تغییرات در سیستم ایمنی بدن فضانوردان، فناوری رزین مایع برای ایجاد ساختارهای بزرگ‌تر، پنل‌های خورشیدی، سخت افزاری برای ثبت تصاویر از چشمان فضانوردان و یک سیستم برای ایجاد مواد مغذی از غذاهایی که راحت به فضا ارسال می‌شوند (مانند ماست) می‌شود.
این پنجاه و چهارمین پرتاب اسپیس ایکس و پنجمین پرتاب یک کپسول دراگون در ۲۰۲۲ میلادی به حساب می‌آید.

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2023 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search