دوشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۱

جزییات اعزام دانشجویان به مسابقات جهانی

(زمان تقریبی خواندن: 2 - 3 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، جزییات اعزام تیم‌های دانشجویی ایران به مسابقات جهانی را که قرار است برای اولین بار برگزار شود، ‌تشریح کرد.

به گزارش دیدگاه مدیریت، هادی بشیریان در گفت و گو با ایسنا در رابطه با برگزاری مسابقات جهانی دانشجویان در رشته های مختلف ورزشی، اظهار کرد: برای اولین بار شاهد برگزاری مسابقات جهانی دانشجویان در رشته های مختلف هستیم که بنا بر تصمیم فدراسیون بین المللی ورزش‌های دانشجویی (فیزو) برخی رشته ها به صورت دانشگاه محور و برخی رشته ها به صورت تیم ملی محور در مسابقات جهانی شرکت خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه رشته هایی نظیر ووشو ساندا و تالو، کاراته، موی تای، بوکس، کشتی آزاد و فرنگی بر اساس تصمیم فیزو به صورت دانشگاه محور در مسابقات جهانی شرکت خواهند کرد، گفت: بنابراین در این رشته های مسابقات انتخابی برگزار نمی شود و اگر یک دانشگاه تمایل داشته باشد می تواند نفراتی را که صلاح می داند به صورت انتخابی یا به هر نحو دیگری به تیم خود اضافه کند اما تیمی که به مسابقات اعزام می شود تحت عنوان نام دانشگاه در مسابقات حضور می یابد.

رییس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ادامه داد: رشته‌هایی نظیر شطرنج، قایقرانی و... به صورت انتخابی و تیم ملی محور و رشته‌های ووشو، کاراته، کشتی آزاد و فرنگی به صورت دانشگاه محور از ایران در مسابقات حضور خواهند داشت.

بشیریان با اشاره به اینکه به منظور حضور در مسابقات جهانی دانشجویان در رشته‌های دانشگاه محور به ۵ بخش مربوطه اعم از وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد، دانشگاه پیام نور و دانشگاه جامع علمی کاربردی نامه‌نگاری کردیم، بیان کرد: جزییات برگزاری مسابقات به منظور معرفی تیم‌های دانشگاهی به هیات‌های استانی اعلام شد و در رشته‌های بوکس و موی‌تای که قرار است به صورت دانشگاه محور برگزار شود هیچ تقاضایی وجود نداشت و در این ۲ رشته از ایران نماینده‌ای نخواهیم داشت.

وی افزود: در رشته سه‌گانه در برزیل، شطرنج در بلژیک، قایقرانی در لهستان، ووشو، کشتی آزاد و فرنگی، ‌ کاراته و نیز بسکتبال سه نفره در ترکیه در مسابقات جهانی دانشجویان حضور خواهیم داشت.

رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی همچنین در پاسخ به اینکه برخی کاراته‌کاران در تماس با ایسنا نسبت به عدم برگزاری مسابقات انتخابی در رشته کاراته از سوی دانشگاه آزاد انتقاد کردند، تصریح کرد: بر اساس تصمیم فیزو مسابقات در رشته کاراته، ‌دانشگاه محور است و اگر دانشگاه آزاد تمایل داشته باشد می‌تواند چه از طریق مسابقه انتخابی یا از هر طریق دیگری به منظور تقویت نفرات اعزامی خود اقدام کند و در صورتی که این اتفاق هم رخ ندهد نمی‌توان با توجه به تصمیم فیزو، ایرادی به دانشگاه آزاد وارد کرد.

 

منبع: ایسنا

 

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search