دوشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۱

لوله انتقال نفت خام خوزستان به اصفهان و تهران تخریب شد

(زمان تقریبی خواندن: 2 - 3 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: خط لوله ۳۲ اینچی انتقال نفت مارون که نفت خام را از امیدیه خوزستان بعنوان خوراک پالایشگاه‌های اصفهان و تهران انتقال می‌دهد، توسط سارقان نفت تخریب شد.

به گزارش دیدگاه مدیریت، منصور شیشه فروش با بیان‌اینکه گزارش تخریب این خط انتقال نفت ساعت ۱۰ صبح روز جمعه(۲۵ شهریور) اعلام شد، افزود: تخریب این لوله موجب نشت نفت خام و جاری شدن آن در زمین‌های پشت دانشگاه آزاد نجف‌آباد شد.

نجف‌آباد در ۳۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

وی تصریح کرد: برغم وارد شدن آسیب به این خط لوله، سارقان نتوانستند نفتی از آن برداشت کنند.

شیشه فروش ادامه داد: با این حال، تخریب این خط موجب جاری شدن نفت خام در زمین‌های محدوده دانشگاه آزاد نجف‌آباد شده بود که با تلاش نیروهای متخصص و در یک عملیات هفت ساعته مرمت شد.

به گفته وی، روز گذشته(شنبه) بیش از ۲۰ کامیون از خاک‌های آلوده این منطقه برای دفن بهداشتی به محل مناسبی انتقال داده شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: این خط قابلیت انتقال روزانه ۵۵۰ هزار بشکه نفت خام را به پالایشگاه‌های اصفهان و تهران دارد و هرگونه اقدامی که موجب اخلال در انتقال نفت در این مسیر شود، به فوریت و با جدیت به آن رسیدگی خواهد شد.

وی اضافه کرد: تاکنون مُتخلفان شناسایی نشده‌اند اما پیگیری‌ قانونی برای دستگیری آنها در حال انجام است و شرکت خطوط لوله نفت نیز مُکلف به انجام اقدام لازم با همکاری بخش‌های قضایی و انتظامی در این زمینه شده است.

شیشه فروش افزود: در یک ماه گذشته نیز ۲ مورد شکستگی خطوط لوله در زمینه انتقال نفت خام در منطقه خمینی شهر رُخ داد که موجب آلودگی خاک این منطقه شد که شرکت خطوط لوله نفت، مسوولیت دفن بهداشتی خاک‌های این محدوده را هم بر عهده گرفت.

وی تاکید کرد: شرکت خطوط لوله نفت باید پایش لازم را در همه مقاطع و مناطقی که خط لوله در آنها وجود دارد، انجام دهد و با تقویت سیستم‌های گشت و نظارت خود، از بروز اینگونه مشکلات جلوگیری کند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: اداره محیط زیست هم مُکلف به انجام نظارت‌های لازم در زمینه حمل و دفن بهداشتی خاک‌های آلوده به مناطق مناسب و دفن بهداشتی آنها شده است.

وی در عین حال یادآور شد: تاکنون میزان دقیق خسارت‌ نهایی وارد شده به خطوط لوله نفت و آلودگی خاک منطقه برآورد نشده است.

به گزارش مشرق، بتازگی ویدیویی در برخی از شبکه‌های مجازی منتشر شده که در آن آسیب دیدگی لوله‌ای که باعث نشت نفت سیاه در منطقه پشت دانشگاه آزاد نجف‌آباد و بعد از شن شویی شده است را نشان می‌دهد.

در این ویدئو بر آثار مُخرب زیست محیطی این واقعه در آلوده کردن خاک و آب منطقه و آثار درازمدت آن تاکید شده است.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search