دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱

مسدود شدن ۱۰۰ میلیارد دلار دارایی‌ ایران توسط آمریکا

(زمان تقریبی خواندن: 1 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گزارشگر سازمان ملل: ۱۰۰ میلیارد دلار دارایی‌ ایران توسط آمریکا مسدود شده است.

به گزارش دیدگاه مدیریت، «النا دوهان» گزارشگر ویژه سازمان ملل: ایران مشمول گسترده تحریم‌های بوده و آمریکا تحریم‌های بزرگی را از دهه ۱۹۷۰ علیه ایران اعمال کرده است.

آمریکا پس از خروج یکجانبه از برجام، تحریم‌هایی را وضع و بانک مرکزی و چند بانک ایرانی را در لیست تحریم‌ها قرار داد و ۱۰۰ تا ۱۲۰ میلیارد دلار دارایی‌های ایران مسدود شد. بیش از ۷۰۰ فرد حقیقی و حقوقی هم در این تحریم‌ها قرار گرفتند.

کانادا نیز تحریم‌هایی علیه ایران اعمال کرده و بیش از ۲۰۰ فرد حقیقی و حقوقی ایرانی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

تحریم‌ها علیه شرکت‌هایی که با ایران تجارت داشتند، استفاده ابزاری از آن و اعمال تحریم‌های ثانویه امری غیرقانونی است. جلوگیری از داشتن حساب بانکی برای دیپلما‌ت‌های ایرانی برخلاف کنوانسیون وین است و ممانعت از پرداخت حق عضویت ایران در سازمان‌های بین‌المللی هم برخلاف قوانین بین‌المللی است.

تحریم‌ها بر گروه‌های آسیب‌پذیر، سرپرستان خانواده و ... تأثیر داشته است. 

 

منبع: فارس

 

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
logo-samandehi
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search