دوشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۱

کدام همسفر رئیسی قیمت دلار را نزولی کرد؟

(زمان تقریبی خواندن: 2 - 3 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

۱.۳ میلیارد دلار به ذخیره بانک مرکزی اضافه شد/ زیر پای دلار هرات شل شد/ همراهی چه کسی با ابراهیم رییسی در سفر نیویورک جو بازار را نزولی کرد؟

به گزارش دیدگاه مدیریت، در بازار شایعه شده بود دولت بیش از ۱.۲ میلیارد دلار از منابع صادرات گاز را وصول و به بانک مرکزی تحویل داده و بانک مرکزی هم ریال آن را به حساب دولت واریز کرده است. بنابراین خشاب بانک مرکزی کاملا پر است و می‌تواند هم در بازار متشکل به صورت اسکناس و هم در بازار نیما به صورت حواله مداخله کند. معامله‌گران حرفه‌ای در واکنش به این خبر احتیاط کردند و تحت تاثیر همین جو هم، زیر پای قیمت دلار در بازار هرات شل شد.

صبح یکشنبه هرات با 31 هزار و 500 شروع به کار کرد و تا 31 هزار و 650 تومان رفت. در معاملات عصر روند برگشت و نرخ هرات وقت بسته شدن بازار تا 31 هزار و 300 هم پایین آمده بود که بعد آن این حمایت نیز از دست رفت و به 31 هزار و 100 تومان رسید. در معاملات صبح دلار تهران حوالی 31 هزار و 600 بود و تا 31 هزار و 800 -900 هم بالا رفت ولی در ادامه با کاهش هرات به 31 هزار و 600 تومان رسید.

در بازار فلز زرد هم نرخ سکه تا ظهر با افزایش کم به 14 میلیون و 500 هزار تومان رسید و سکه‌بازان می‌گفتند همه سیگنال افزایش می‌دادند ولی نرخ شل بود. در نهایت سکه در 14 میلیون و 400 هزار تومان بسته شد. حباب سکه هم به یک میلیون و 900 هزار تومان رسید.

یکی دیگر از عواملی که به صورت انتظاری در بازار ارز اثرگذار بود، سفر رییسی به نیویورک بود. گفته می‌شود در حاشیه این سفر امکان مذاکرات برجامی وجود دارد. وقتی در بازار شنیده شد علی باقری رییس تیم مذاکره‌کنندگان ایران در سفر رییسی، او را همراهی می‌کند، این احتمال قوت گرفت و بازار از سودای فتح کانال ۳۲ دور شد.

تحلیلگران فنی معتقدند که اگر دلار هرات 31 هزار و 100 تومان را از دست بدهد کانال 31 هم از دست می‌رود. اما اکثر بازار عقیده دارند که در روزهای پیش‌رو نوسان‌ زیادی در بازار داشته باشیم. اگر هرات در ناحیه فعلی حمایت شود که دوباره شاهد افزایش نرخ به سمت 31 هزار و 800 خواهیم بود. یک نکته‌ای که تحلیلگران فنی به آن اشاره می‌کنند این بود که تا حالا دلار هرات وارد 32 نشده و خود همین هم این کانال را برای دلار حساس کرده است.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search