دوشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۱

هند چگونه به پنجمین اقتصاد جهان تبدیل شد؟

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که اقتصاد هند از نظر اندازه از بریتانیا پیشی گرفته و به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شده است.

به گزارش دیدگاه مدیریت و به نقل از المیادین،‌هند در سال جاری با بهره گیری از حوادث پیرامون خود و دور شدن هرچه بیشتر از جنگ اوکراین و تحریم‌های کشورهای اروپایی علیه روسیه موفق شد، به گونه ای که اقتصاد این کشور از انگلستان پیشی گرفته و به پنجمین اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود.

البته این اولین بار نیست، زیرا هند، مستعمره سابق بریتانیا، قبلاً به عنوان پنجمین اقتصاد قوی جهان ظاهر شده است و در سال ۲۰۱۹ از بریتانیا و فرانسه پیشی گرفته است. بر اساس گزارش مرکز بررسی جمعیت جهانی، که مقر آن در لندن، پایتخت بریتانیا است.

هفته‌ها پیش، صندوق بین‌المللی پول در آخرین آمار خود فاش کرد که تنها یک دهه پیش، تولید ناخالص داخلی هند یازدهمین تولید ناخالص داخلی در جهان بود، اما با رشد ۷ درصدی پیش‌بینی‌شده برای سال ۲۰۲۲، اقتصاد هند از نظر اندازه از بریتانیا پیشی گرفت.

بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول، رشد اقتصاد هند با دوره ای از تورم سریع در بریتانیا همراه بود. طبق پیش بینی بانک مرکزی انگلیس، این امر منجر به بحران هزینه زندگی و خطر رکود در بریتانیا شده است.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search