پنجشنبه, ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

«جیم کری» بازیگر و کمدین معروف آمریکایی ۶۰ ساله شد

(زمان تقریبی خواندن: 1 - 2 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

«جیم کری» بازیگر کمدین معروف آمریکایی و برنده دو جایزه گلدن گلوب ۶۰ ساله شد.

به گزارش دیدگاه مدیریت، «جیم کری» بازیگر و کمدین طیف گسترده ای از نقش آفرینی‌های به یاد ماندنی را به نام خود ثبت کرده تا به یکی از مورد احترام‌ترین ستاره‌های سینما در تاریخ تبدیل شود. این بازیگر کانادایی الاصل کار خود را در کنار استندآپ کمدین‌های بزرگی مانند «رادنی دانگرفیلد» آغاز کرد و سپس با سریال ظنز «رنگ‌های زنده» شناخته شد.

اوج فعالیت «کری» در دهه ۱۹۹۰ رقم خورد و او در سال ۱۹۹۴و تنها طی یک سال در سه فیلم پولساز در سراسر جهان بازی کرد: «ایس ونچورا: کارآگاه حیوانات» (۱۰۷ میلیون دلار)، «احمق و احمق‌تر» (۲۷۰ میلیون دلار) و «ماسک» (۳۵۱ میلیون دلار).

او در سال ۱۹۹۵ در همکاری با «جوئل شوماخر» در فیلم «بتمن برای همیشه» در نقش مقابل «وال کلیمر» بازی کرد و پس از آن نقش خود را در قسمت دوم فیلم «ایس ونچورا: هنگامی که طبیعت فرا می‌خواند» تکرار کرد.

«جیم کری» به عنوان نخستین بازیگر تاریخ سینما با دستمزد ۲۰ میلیون دلاری در فیلم کمدی «پسر کابلی» ساخته «بن استیلرز» تاریخ ساز شد و در سال ۱۹۹۷ نیز فیلم «دروغگو دروغگو» را بازی کرد و برای این فیلم دومین جایزه گلدن گلوب خود را دریافت کرد.

او در ادامه حضور در نقش‌های درام را نیز تجربه کرد و در سال ۱۹۹۹ در فیلم «مرد روی ماه» ساخته «میلوش فورمن» نقش‌آفرینی کرد و نامزد جوایز انجمن بازیگران آمریکا شد و در سال ۲۰۰۴ هم در فیلم «درخشش ابدی یک ذهن پاک» ساخته «مایلکل گوندری» در حضور درخشانی در نقش «جوئل باریش» ظاهر شد.

«دوستت دارم فیلیپ موریس» (۲۰۰۹)، «سرود کریسمس» (۲۰۰۹)، «پنگوئن‌های آقای پاپر» (۲۰۱۱)، «برت واندراستون باورنکردنی» (۲۰۱۳)، «کیک-اس ۲» (۲۰۱۳)، «احمق و احمق‌تر ۲» (۲۰۱۴)، «جنایت‌های تاریک» (۲۰۱۶)، «سونیک خارپشت» (۲۰۲۰) و «سونیک خارپشت ۲» (۲۰۲۲) از جمله دیگر فیلم‌های «جیم کری» در چند سال اخیر است.

نشریه ورایتی سه فیلم «درخشش ابدی یک ذهن پاک»، «دروغگو دروغگو» و «مرد روی ماه» به عنوان سه نقش‌آفرینی برتر در کارنامه «جیم کری» معرفی کرده است.

 

منبع: ایسنا

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
logo-samandehi
© Copyright 2022 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search