سه شنبه, ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

جزئیاتی از ساختِ چند سریال تلویزیونی در حوزه هنری

(زمان تقریبی خواندن: 2 - 4 دقیقه)
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر مرکز سریال سازمان سینمایی سوره با اشاره به ساختِ‌ سریال‌های با کیفیت «الف»، از تولید سریالی خبر داد که برای بهار ۱۴۰۲ آماده پخش خواهد بود.

به گزارش دیدگاه مدیریت به نقل از خبرگزاری تسنیم، وحید پناه‌لو، مدیر مرکز سریال سازمان سینمایی سوره حوزه هنری با اشاره به پیگیری جدّی موضوع سریال‌سازی تأکید کرد: سال گذشته بحث سریال‌سازی را آغاز کردیم که در این راستا سیاست حوزه هنری تمرکززدایی در تهران و رفتن به اقلیم استان‌ها و استفاده از ظرفیت‌های استانی و اقتباس از داستان‌هایی است که توسط انتشارات سوره مهر در موضوعات مختلف چاپ شده و اتفاقاتی که در اقصی نقاط کشور رخ داده است.

وی با اشاره به اینکه هدف این است که بسترهای لازم و فضاهای فرهنگی را در دیگر استان‌ها فراهم کنیم، گفت: با توجه به این سیاست، ما در مرکز سریال سوره، به دنبال سوژه‌یابی و انتخاب موضوع و کتاب برای ساخت سریال رفتیم و در این زمینه ارتباط خوبی با تلویزیون برای ساخت سریال داریم.

نگاه ما این است که سریال‌های با کیفیت «الف» بسازیم

مدیر مرکز سریال سازمان سینمایی سوره حوزه هنری با بیان اینکه نگاه ما این است که سریال‌های با کیفیت «الف» بسازیم، خاطرنشان کرد: در این راستا چند کتاب را برای اقتباس شروع کردیم که در فضاهای مختلف بوده و قصه‌هایی دارند که در استان‌های ما صورت گرفته و دارای بازه زمانی متفاوت و متنوع‌اند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر 9 سریال را در مرحله نگارش فیلم‌نامه داریم؛ یک سریال مناسبتی نیز در قالب تله تئاتر «کاتب اعظم» توسط حوزه تولید کردیم که در ایام محرم از شبکه دو پخش شد.

وی با اشاره به اینکه یک سریال دیگر هم در حال تولید است که سه ماه دیگر تولید آن تمام می‌شود و برای بهار 1402 آماده پخش از شبکه‌های سراسری می‌شود، ابراز کرد: علاوه بر این‌ها، 2 کار دیگر هم در حال برنامه‌ریزی داریم که اسفندماه رسما کلید تولید آن زده می‌شود.

پناه‌لو اذعان کرد: خوزستان به عنوان یکی از استان‌های مهم و تاثیرگذار در تاریخ معاصر بوده که دارای وقایع مختلف است و ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه‌ای در زمینه کار فرهنگی و هنری دارد؛ از این رو این استان را به عنوان یکی از اولین استان‌هایی انتخاب کردیم که ظرفیت‌های آن را بسنجیم و برنامه‌ریزی دقیقی از جهت تولید کار در آن انجام دهیم.

وی تاکید کرد: نگاه ما این نیست که در تهران قصه‌ای از یک داستان را انتخاب کنیم و در تهران بسازیم بلکه دنبال این هستیم که به بهانه و فراخور پروژه، ظرفیت‌های استانی را فعال کرده و پروژه‌ها را در استان آغاز و هنرمندان و دست‌اندرکاران استانی را درگیر پروژه کنیم.

یکی از اهداف تربیت و پرورش نیروی هنرمند است

مدیر مرکز سریال سازمان سینمایی سوره حوزه هنری بیان کرد: هدف این است با انجام یک پروژه بحث تربیت و پرورش نیروی هنرمند را هم داشته باشیم؛ هر پروژه شرایط خاص خود را دارد و دنبال این هستیم که بعد از اتمام پروژه، دکور و لوکیشن و فضا به عنوان یک مجموعه فرهنگی و هنری و همچنین فضایی قابل استفاده برای استان باقی بماند.

وی گفت: در حال حاضر وضعیت ساخت سریال در کشور مناسب نیست و یه ویژه در حوزه متن و انتخاب موضوع مشکل داریم، انتخاب‌ها تکراری شده و به نوعی موضوعات کلیشه‌ای است؛ از این رو در حوزه هنری به این نتیجه رسیدیم که فضا را عوض کنیم و به سراغ داستان‌های اقوام و مردمی برویم که کمتر از آنها گفته شده تا از این طریق به تولید آثار نمایشی متفاوت‌تر و جذاب‌تر کمک کنیم.

پناه‌لو تصریح کرد: سازمان سینمایی سوره با توجه به زنجیره‌ای که در اختیار دارد به نظر می‌رسد باید به استعدادهای استانی و خارج از تهران هم توجه کند، چه در حوزه تولید و استعدادشناسی و کشف و پرورش و چه در حوزه ساخت آثاری که باعث می‌شود به آن منطقه و فرهنگ آن توجه شده و مخاطب بیشتری به آنجا جذب و جلب شود.

وی در پایان با بیان اینکه این اتفاق می‌تواند هم به اقتصاد منطقه از جهت حضور گردشگران و هم به بخش فرهنگ کمک کند، یاد آور شد: طبیعتاً سازمان سینمایی سوره می‌تواند در حد توان خود در این راستا با تعریف یک تا 2 پروژه و برگزاری برنامه‌ها و کارگاه‌های مختلف در این زمینه کار کند.

 

didlogo.png
پایگاه خبری–تحلیلی دیدگاه مدیریت با اعتقاد قلبی و عمیق به ارزش های راستین الهی، اسلامی و انسانی می کوشد تا با انتشار اخبار و نوشته های متقن و مستند، رسانه و مرجعی امین و شایسته برای مردم عزیز و گرانقدر ایران اسلامی باشد.ما با تکیه بر قلم و دوربین هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران و پژوهشگران خود می خواهیم در مسیر تحول آفرینی نقشی برجسته از آفرینش و بالندگی به یادگار بگذاریم و بشارت دهنده آگاهی، دانایی و دانستن باشیم.دراین راه پرفراز و نشیب وامدار هیچ حزب و گروه سیاسی نبوده و فقط به آرمان های بلند و متعالی نظام و کشور می اندیشیم.
© Copyright 2023 سایت خبری تحلیلی دیدگاه مدیریت. All Rights Reserved.

Search